Καλπάζει ανενόχλητος ο Εορδαϊκός

Ο Εορδαϊκός συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις... αυτή τη φορά στα δίχτυα του έπεσε η Κοζάνη, της οποίας επικράτησε με 2-0 στην πόλη της Μακεδονίας.

Οι παίκτες του Σιαπανίδη έκαναν το 2x2 στο πρωτάθλημα, παιρνόντας και από τη δύσκολη έδρα της Καβάλας. Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ, καθώς στο 14ο λεπτό Γιόνδης από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Σερσέμης με δυνατό διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Οι συνθέσεις:

Κοζάνη (Προβίδας): Νομικός, Ηλίας, Τραυλός, Μπιμπίρης, Αλιατίδης, Τάχιας, Τσικόπουλος (73΄Ζαχαριουδάκης), Πετράκος (24΄Πασχάλης), Αλμπάνης (52΄Βουτσιώτης), Χαματάι, Τζιάλλας

Εορδαικός (Σιαπανίδης): Περπερίδης, Πασχαλίδης, Χαραλαμπίδης (46΄Μπίκος), Λιάμης, Σαββίδης, Κουλίδης, Συμεωνίδης, Σερσέμης (87΄Τζέλλα), Γιόνδης, Ιωαννίδης (89΄Φράγκος) Αμαραντίδης

Ημερομηνία άρθρου: 5 Οκτώβρη, 2015 - 10:31