Ισοπαλία από τη… βούλα στην Καστοριά

Με ένα γκολ στα πρώτα κι ένα στα τελευταία λεπτά κρίθηκε το ματς με τις δυο ομάδες να ευστοχούν στα δυο πέναλτι και να μοιράζονται από ένα βαθμό

Δυο εκτελέσεις από την… άσπρη βούλα έκριναν την αναμέτρηση της Καστοριάς με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης στην μακεδονική πόλη. Μόλις στο 9ο λεπτό λοιπόν οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι με τον Παπαδόπουλο να αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Φλώρος που νικώντας τον Μακρή έκανε το 1-0 για τον Εθνικό. Η «απάντηση» από την Καστοριά άργησε καθώς στο 83′ έπειτα από φάουλ του Παπαδόπουλου η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού στην περιοχή, με τον πρώτο να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το τελικό 1-1.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Ζαρογιάννης): Μακρής, Καρανάσιος, Χριστοφορίδης, Παπαδόπουλος Δ., Μπαϊρακτάρης, Μηλιάτης, Ντάμζης, Γεωργιάδης (91′ Σιαννής), Τάσσιος (69′ Νούλας), Παπαδόπουλος Μ., Σουμέλας

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Συριτούδης, Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Μπαρμαγιάννης, Δούπας, Κοσκολός, Τορομανίδης (73′ Πελτέκης), Μαμούτ, Σιβούδης (60′ Αγγελακάκης), Φλώρος, Γκαϊδατζής (60′ Θάνος)