Καλύτερος ο Τύρναβος

Επιτέλους νίκη για τον Τύρναβο που επικράτησε 1-0 του Ρήγα Φεραίου σε ματς φιλικού – προπονητικού χαρακτήρα.

Μετά από δύο σερί άσχημα αποτελέσματα, οι Θεσσαλοί βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα, βελτιώθηκαν στα σημεία και πήραν τη νίκη επί του Ρήγα Φεραίου, στη μεταξύ τους φιλική αναμέτρηση. Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Νούσιος στο 90ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Παπαγιάννης, Αϊβάζη, Μπαρούτας, Μητσογιάννης, Καρλιάμπας, Μπαξεβάνος, Λίταινας, Σβερτοκλής, Τσιρλίδης, Τασιούλης, Κόκκορας. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Παπαχρήστος, Λούγκος, Μανιώτης, Παπαϊωάννου, Κούτσικος, Παναγιώτου, Νούσιος, Γελάη

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Κεφαλάς, Γεωργαντζής (70′ Αποστολίδης), Βουραζέρης, Σπαθής, Γούτσιος (46′ Γκάγκας), Αλεξίου (80′ Γιαουπλάρι), Χατζής (70′ Πέτσης), Ν.Μιαρίτης (46′ Μουσαμπελίου), Σέττος (46′ Θεοδώρου), Ζενούνι (70′ Γάρος), Δ. Μιαρίτης (46′ Γουτούλης)