Λευκή ισοπαλία στα Τρίκαλα

Τρίκαλα και Αναγέννηση Άρτας αναδείχθηκαν ισόπαλες δίχως τέρματα, στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής για το δεύτερο όμιλο.

Αμφότεροι είχαν την ίδια δίψα για τη νίκη, προκειμένου να σκαρφαλώσουν στην κορυφή της βαθμολογίας, όμως αμφότεροι αρκέστηκαν στον ένα βαθμό.

Μπορεί η πίεση από πλευράς γηπεδούχων να ήταν ασφυχτική, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όμως η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης δεν τους βοήθησε να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Η μεγαλύτερη ευκαιρία από πλευράς Θεσσαλών καταγράφηκε στο 27ο λεπτό, όταν το σουτ του Μήνα τράνταξε το δοκάρι του Μπαντή και στη συνέχεια κατέληξε άουτ.

Στην επανάληψη δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι στο 85′ λίγο έλειψαν να φύγουν με το διπλό, αλλά η προσπάθεια του Σιδέρη αντί για δίχτυα βρήκε στο δοκάρι. Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

ΑΟ Τρίκαλα: Κούντσεφ, Σκούπρα, Γεωργίου, Στούμπος, Βαγγελή, Καμπλιώνης (90′ Τεντολούρης), Μοσχάκης, Παπαευθυμίου, Καραγιάννης, Σαχινίδης, Μηνάς (55′ Κουλούρης)

Αναγέννηση Άρτας: Μπαντής, Ηλίας, Παπαβασιλείου, Χριστογιάννης, Παπαρούνης, Μάρκος, Γούλας, Σιδέρης (90′ Βερλέκης), Σιδηρόπουλος, Γεωργίου, Δημουλιάς

Πηγή φωτογραφίας: goaltrikala.gr