Μία Ρεάλ… όνειρο! (video)

Επτά γκολ έβαλε η Ρεάλ Μαδρίτης στη Σεβίλη, με τον Μπέιλ να κάνει την αρχή και τους Ρονάλντο και Μπενζεμά να παίρνουν τη σκυτάλη.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ άνοιξε το σκορ για τους Μαδριλένους στο 14′ και έγραψε το 2-0 στο 27′. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με πέναλτι έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του Αντσελότι στο 32′ και με τον ίδιο τρόπο ο Ιβάν Ράκιτιτς μείωσε για τη Σεβίλη έξι λεπτά μετά. Στο 40′ ο Μπακά μείωσε σε 3-2 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι «μερένχες» ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-2 με τέρμα του Καρίμ Μπενζεμά στο 53′ και ο Ρονάλντο στο 60′ διαμόρφωσε το 5-2. Τρία λεπτά μετά ο Ράκιτιτς πέτυχε το δεύτερο του γκολ στο ματς για το 5-3. Στο 71′ ο Πορτογάλος άσος της Ρεάλ πέτυχε χατ τρικ και ο Μπενζεμά διαμόρφωσε το τελικό 7-3 στο 80′. Πριν από αυτό το γκολ ο Ράκιτιτς αστόχησε πέναλτι που όμως δεν ήταν σε καμία περίπτωση.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ στο βίντεο που ακολουθεί σε ελληνική περιγραφή από τον ΟΤΕ TV: