«Πεντάρα» ο ΠΑΟ Βάρδας

Την νίκη με 5-2 πήρε ο ΠΑΟ Βάρδας από τον Αστέρα Μαγούλας ξεφεύγοντας από την ζώνη του υποβιβασμού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ανοίγοντας το σκορ στο 4′ με τον Κωνσταντινίδη. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο 15′ με κεφαλιά του Μανώλια, ενώ στο 22′ ο Γραμματικόπουλος σημείωσε το 2-1 για τον ΠΑΟ Βάρδα. Το σκορ του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Κωνσταντινίδης στο 44′ στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μισό, ο ΠΑΟ συνέχισε δυναμικά με τον Νικολόπουλο να σημειώνει δύο τέρματα στο 65′ και το 73′ κάνοντας το 5-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τσάκωνας στο 83′ μειώνοντας σε 5-2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Ζωντός, Οικονομόπουλος, Καρίκι, Κούρτης, Τσάγκαρης, Βελιανίτης, Στίλα (60′ Μιχαήλος), Μανώλιας (78′ Κούντζας), Μπέχλης, Μάλτσι (50′ Επιτροπάκης), Τσακώνης.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Κόκκαλης, Αποστολόπουλος, Ζέλιος (62′ Αρμένης), Σιδέρης, Βραχνής, Νικολόπουλος (76′ Οικονομόπουλος), Πολίτης Γ., Ντόμας (73′ Πολίτης Π.), Φωτόπουλος, Κωνσταντινίδης, Γραμματικόπουλος.