«Τριάρα» με… ανατροπή για Δόξα

Αν και οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τον Απόλλωνα Αρναίας, κατάφεραν στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τους 3 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό όταν ο Προβατίδης βρέθηκε απέναντι στον Καράδαη και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-0. Η Δόξα Δράμας κατάφερε να απαντήσει στο 65′ με κεφαλιά του Στόικου έπειτα από σέντρα του Γελαδάρη. Μάλιστα, ένα λεπτό αργότερα ο Δούμπλατζης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Έτσι, το τελικό 3-1 διαμόρφωσαν οι «μαυραετοί» στις καθυστερήσεις με τον Κυριακίδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καραβελίδη με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Γεωργιάδης (38′ Δούμπλατζης), Γελαδάρης, Σιάμπος (65΄Περσίδης), Παπαζούδης, Λάσπαντζης, Κυριακίδης, Μουδούρογλου (70′ Πετρόπουλος), Στόικος, Αθανασιάδης, Κανετίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Αντ. Λεπιτσάς): Καραβελίδης, Καρακατσάνης (56΄Σπανός), Μπουλγουρίδης, Κιρίλ, Τζιότζιος, Κεφαλάς (71′ Παπουτσής), Ιορδανίδης Προβατίδης, Ριζόφ (70′ Μέτσι), Γεωργίου, Σαλέπης