Panathinaikos (ξανά) έτοιμος για όλα!

Ηταν εξαιρετικός ο Παναθηναϊκός, δικαιούταν και πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στη Μαρσέιγ στην κατάμεστη Λεωφόρο.

Ο Παναθηναϊκός γίνεται ξανά… Panathinaikos και το πιστοποίησε κόντρα στη Μαρσέιγ, την οποία νίκησε απόλυτα δίκαια με 1-0 στο πρώτο ματς και ατενίζει με μεγάλη αισιοδοξία τη ρεβάνς και τις πιθανότητες πρόκρισής του στα Play Offs του Champions League.

Αποδείχτηκε περίτρανα μέσα στον αγωνιστικό χώρο της Λεωφόρου, πως το κατά 6 φορές υψηλότερο μπάτζετ που διαθέτει η φετινή Μαρσέιγ δεν έπαιξε κανένα ρόλο, αφού ο Παναθηναϊκός αδικείται από το 1-0, έχοντας μέσα στο παιχνίδι κυρίαρχο ρόλο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Τελικά, ο Μπερνάρ στο 83ο λεπτό έκανε με την κλάση του τη διαφορά και έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη με 1-0 στον Παναθηναϊκό και προβάδισμα πρόκρισης, αφού αν οι πράσινοι κάνουν ανάλογη εμφάνιση στη Γαλλία, πολύ δύσκολα θα μείνουν εκτός Play Offs.