Ζάκυνθος: Νίκη με ανατροπή επί της Θύελλας Φιλώτα με 2-1

Σε καλό δρόμο βρίσκεται η Ζάκυνθος που επικράτησε της Θύελλας Φιλώτα σε φιλική αναμέτρηση λίγες μέρες πριν τη σέντρα του νέου πρωταθλήματος.

Οι νησιώτες χρειάστηκε να κάνουν την ανατροπή καθώς βρέθηκαν να χάνουν από τον σύλλογο της Φλώρινας πέναλτι από το 15'. Ο Λέκκας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 52' ισοφάρισε για την Ζάκυνθο, ενώ δύο λεπτά πριν το τέλος ο Σάμαρης χάρισε τη νίκη με 2-1.
Α' Ημίχρονο: Πολίτης, Ορφανίδης, Στασινόπουλος, Καλλιβωκάς (λ.τρ. 25' Βοσνακίδης), Κυριακίδης, Νίκιτς, Δόντσος, Πέττας Ραφαήλ, Ζαϊρί, Κωστούλας, Καραμαλίκης (33' λ.τρ. Βυθούλκας)
Β' Ημίχρονο: Πολίτης, Γραικός, Ζέλιος, Βοσνακίδης, Ταυταρίδης, Πέττας Νίκος, Αναστασιάδης, Κουρέλλας, Μπαλαμπάνος (70' Κάρδαρης), Μπακατσέλος, Λέκκας (70' Σάμαρης)