Κύπελλο Ερασιτεχνών: Το πρόγραμμα της φετινής διοργάνωσης

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Το πρόγραμμα της φετινής διοργάνωσης

Δείτε όλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ερασιτεχνών όπως καταρτίστηκε μετά τη σημερινή κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ.

1ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Αναγέννηση Θαλασσιάς-ΕΠΣ Καβάλας 9/3
Δόξα Δράμας-ΕΠΣ Θράκης 9/3
Οδυσσέας Αναγέννησης-ΕΠΣ Έβρου 9/3

2ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Θύελλα Φιλώτα-Απόλλωνας Κρύας Βρύσης 9/3
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Μακεδονικός 9/3
ΑΟ Σημάντρων-Εθνικός Αγιονερίου 9/3

3ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 9/3
ΑΕ Ποντίων-Σούλι Παραμυθιάς 9/3
ΑΕ Καραγιάννιων-ΑΟ Ανατολής 9/3

4ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Φαρκαδόνα-Πίδνα Κίτρους 9/3
Νίκη Βόλου-Απόλλων Λάρισας 9/3
Οπούντιος Μαρτίνου-Δόξα Μητρόπολης 9/3

5ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Κρισσαίος Χρισσού-Εθνικός Φιλιππιάδας 9/3
ΑΟ Χάλκειας-ΑΟ Ποταμιάς 9/3

6ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΑΕ Σπάρτη-Παναργειακός 9/3
ΕΠΣΑΝΑ-Παναρκαδικός 9/3
ΑΟ Χαλκίδας-Ασπρόπυργος 9/3

7ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΑΟ Ζευγολατιού –ΑΕ Κεφαλληνίας 9/3
Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Δόξα Νέας Μανωλάδας 9/3
ΑΟ Πύλου- ΑΟ Κατασταρίου 9/3

8ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Ιάλυσος-ΕΠΣ Κυκλάδων 9/3
Κερατσίνι-Ηρακλής Θυμιανών 9/3
Πυθαγόρας-ΕΠΣ Αθηνών 9/3

9ος ΟΜΙΛΟΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΜΑΤΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Επισκοπή-ΕΠΣ Λασιθίου 16/3
Άρης Βουκολιών-Ηρόδοτος 16/3

ΤΟ ΚΑΛΕΝΤΑΡΙ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ
Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2015-2016, θα διεξαχθούν σε επτά αγωνιστικές, ως ακολούθως:
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 09-03-2016
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 16-03-2016
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 30-03-2016
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 06-04-2016
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 13-04-2016
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 20-04-2016
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : 07-05-2016 Τελικός Αγώνας

Ο δρόμος προς τον τελικό...

1η αγωνιστική: Ο 1ος , 2ος , 3ος , 4ος , 5ος , 6ος και ο 7ος όμιλος θα δώσουν 3 αγώνες. Ο 8ος όμιλος θα δώσει 3 αγώνες και μία ομάδα θα εξαιρεθεί και θα περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα. Ο 9ος όμιλος θα περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνες.

2η αγωνιστική: Οι νικήτριες ομάδες της 1ης αγωνιστικής θα αγωνισθούν ως εξής: Ο 1ος , 2ος , 3ος , 4ος , 5ος , 6ος και ο 7ος όμιλος θα δώσουν 1 αγώνα και μία ομάδα θα εξαιρεθεί και θα περάσει στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα. Ο 8ος και 9ος όμιλος θα δώσουν 2 αγώνες.

3η αγωνιστική: Οι ομάδες που θα προκριθούν από τη 2η αγωνιστική θα αγωνισθούν σε 1 αγώνα για κάθε όμιλο.

4η αγωνιστική: Από τις 9 νικήτριες ομάδες όλων των ομίλων της 3ης αγωνιστικής θα κληρωθούν 2 ομάδες που θα αγωνισθούν μεταξύ τους σε ένα αγώνα, ενώ θα εξαιρεθούν οι υπόλοιπες 7 και θα περάσουν στον επόμενο γύρο χωρίς αγώνα.

5η αγωνιστική: Οι 8 ομάδες που θα προκριθούν από την 4η αγωνιστική ( η μία νικήτρια και οι 7 που εξαιρέθηκαν) θα αγωνισθούν σε 4 αγώνες.

6η αγωνιστική (Ημιτελικοί αγώνες): Οι 4 νικήτριες ομάδες που θα προκριθούν από την 5η αγωνιστική θα αγωνισθούν σε 2 αγώνες.

ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ: Οι νικητές των 2 ημιτελικών αγώνων θα συμμετέχουν στον Τελικό αγώνα Κυπέλλου Ερασιτεχνικών ομάδων, σε γήπεδο που θα οριστεί τις επόμενες μέρες.