Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/07) - Τι ώρα θα δούμε τους Έλληνες αθλητές

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (24/07) - Τι ώρα θα δούμε τους Έλληνες αθλητές
ΑΠΕ - ΜΠΕ

https://www.dokari.gr/tag/olympiakoi-agones-2020: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο για σήμερα, Σάββατο (24/07)

Η Ελλάδα εκπροσωπείται από 83 αθλητές και αθλήτριες που παρήλασαν πρώτοι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Τόκιο την Παρασκευή κατά την τελετή έναρξης.

Η ΕΡΤ έχει προγραμματίσει να μεταδώσει περισσότερες από 600 ώρες προγράμματος, από την Τελετή Έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων στις 23 Ιουλίου έως και την Τελετή Λήξης στις 8 Αυγούστου.

Λόγω της διαφοράς της ώρας η πλειοψηφία των μεταδόσεων είναι ξημερώματα ή πρωί ώρα Ελλάδος.

Οι ελληνικές συμμετοχές του Σαββάτου

Ο Λευτέρης Πετρούνιας, η Μαρία Σάκκαρη, η Άννα Ντουντουνάκη, οι Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου, ο Απόστολος Παπαστάμος, ο Παναγιώτης Γκιώνης και ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης θα διεκδικήσουν το ολυμπιακό όνειρό τους.

Την αρχή για τα ελληνικά χρώματα έκαναν οι Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου στη δίκωπο (02.30 – 04.30).

Στις 05.00 άρχισε την προσπάθεια της η Μαρία Σάκκαρη.

Στις 8.30 θα αρχίσουν οι αγώνες του δεύτερου ομίλου της ενόργανης γυμναστικής. Σε αυτόν τον όμιλο μετέχει ο Λευτέρης Πετρούνιας, ο οποίος θα προσπαθήσει να εκτελέσει ένα σταθερό πρόγραμμα για να περάσει στον τελικό των κρίκων.

Λίγη ώρα αργότερα (09.00) θα ξεκινήσει η προσπάθεια του Παναγιώτη Γκιώνη απέναντι στον Σέρβο Ζολτ Πέτε, στον πρώτο γύρο του ατομικού στο πινγκ πονγκ.

Το μεσημέρι, σειρά θα πάρουν οι κολυμβητές. Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 13.00 με τα 400μ. μεικτής ατομικής. Ο πρώτος από ελληνικής πλευράς που θα μπει στην πισίνα θα είναι ο Απόστολος Παπαστάμος (13.13). Θα ακολουθήσουν τα 100μ. πεταλούδας με την Άννα Ντουντουνάκη (19.35).

ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

ΕΡΤ 1

02:30-06:15 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΡΕΠΕΣΑΖ ΔΙΚΩΠΟΣ (Γ) ΣΕΙΡΕΣ

06:15-07:00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ - ΕΠΙΛΟΓΕΣ

07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

10:00-12:00 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ (Ε)

12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

16:00-17:00 (Ε)

17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ

18:00-18:15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

18:15-19:00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – TEAM HELLAS

19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)

21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩN

ΕΡΤ 2

04:00-06:30 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

06:30-08:30 ΤΖΟΥΝΤΟ -48 (Γ) / -60 (Α) (Ζ)

08:30-09:30 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ -49Κ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

09:30-10:30 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

10:30-11:15 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ ΜΕΙΚΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ)

11:15-12:15 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ Τερματισμός (Ζ)

12:15-13:30 ΤΖΟΥΝΤΟ -48 (Γ) / -60 (Α) ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ - ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)

13:30-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ 3

03:00-05:00 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΙΤΑΛΙΑ - ΚΑΝΑΔΑΣ (Ζ)

05:00-07:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

07:00-08:00 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ ΓΑΛΛΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Μ)

08:00-10:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

10:00-12:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

12:00-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 ΑΝΔΡΩΝ / ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ (Ζ)

13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 1Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)

15:30-15:45 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

15:45-17:45 ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΗΠΑ – ΓΑΛΛΙΑ

ΕΡΤ SPORTS

03:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

08:15-11:15 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

13:30-16:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 1ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

08:30-11:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ (Z)