Απίθανη στιγμή στο NBA: Φώναξε σε συμπαίκτη του και αποβλήθηκε (video)

Ένα απίστευτο περιστατικό συνέβη στο Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς-Νιου Γιορκ Νικς.

Σε μια από τις πιο απίθανες στιγμές των τελευταίων χρόνων στο NBA, πρωταγωνίστησε ο Ντρέιμοντ Γκριν των Ουόριορς. Λίγα λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου, ο 30χρονος φόργουορντ φώναξε σε συμπαίκτη του και ο διαιτητής τον απέβαλε!

Με το σκορ στο 55-60, ο Γκριν έδωσε πάσα προς τον Τζέιμς Ουάιζμαν, όμως ο Νέρλενς Νόελ βγήκε μπροστά από τον ρούκι των γηπεδούχων και έκλεψε την μπάλα. Ο Γκριν έκανε έντονες παρατηρήσεις στον νεαρό σέντερ της ομάδας του, με τους διαιτητές να τον χρεώνουν με δεύτερη τεχνική ποινή και να τον στέλνουν στα αποδυτήρια!

Ο Γκριν δεν πίστευε τι γινόταν και ο προπονητής Στιβ Κερ προσπαθούσε να καταλάβει τι συνέβη. Ο Στεφ Κάρι εξηγούσε στον διαιτητή πως ο συμπαίκτης του μιλούσε στον Ουάιζμαν και όχι σε αντίπαλο, αλλά η απόφαση δεν άλλαξε.