«Πεντάρα» από τον Οικονόμο Τσαριτσάνης

Η ομάδα της Τσαριτσάνης συνέτριψe τον Πυρσό με το ευρύ σκορ 5-1 του Πυρσού Γρεβενών στο «Γ. Μητσιμπόνας»

Με δύο γκολ του Κουλτσιάκη (10′,22′), δύο του Καραγκούνη στο (62′, 90′) και ένα του Γκουντρουμπή στο 81ο λεπτό, ο Οικονόμος “ξέσπασε” στον Πυρσό Γρεβενών.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με γκολ του Αργεντίνου Ιγκλέσιας στο 17′, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο η Τσαριτσάνη ήταν καταιγιστική, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν και να κανένα σημείο του δευτέρου ημιχρόνου.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κ. Κατσάρας): Βασιλειάδης, Καραγιάννης, Μανακούσιος, Κολιός, Κουμπούρας, Μάντζιος, Νάνος, Μπαλής, Κουλτσιάκης, Σενκάι, Μπλατσέρι

Πυρσός Γρεβενών (Μ. Μαυρίδης): Κοσμίδης, Μπόζιαρης, Μπόλλος, Δημητριάδης, Κυριακίδης, Λάλλος Θ. (46′ Ιωαννίδης), Στεργιανός (55′ ο Τζερεμές), Χαραλαμπίδης, Κιοσέογλου (69′ Αποστολίδης ), Δούμας, Toti Iglesias.