Άβολο μηδέν στον Τύρναβο

Τύρναβος και Πιερικός δεν προσέφεραν ιδιαίτερο θέαμα και αναπόφευκτα ήρθε το 0-0, αποτέλεσμα που δεν ευνοεί κανέναν από τους δυο.

Το 0-0 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού, όπου αμφότεροι δεν μπόρεσαν να δείξουν τις ορέξεις τους. Οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με τρεις βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στους πέντε, όντας σε εξίσου δύσκολη θέση.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν νεκρό… με όλη τη σημασίας της λέξεως, με τη μοναδική υποψία φάσης να σημειώνεται στο 30ο λεπτό, χάρη στην κεφαλιά- ψαράκι του Ποκόνγκ που πέρασε άουτ. Ωστόσο παρά το φτωχό θέαμα, γεγονός που δεν δικαιολογεί τα τόσο σκληρά μαρκαρίσματα, οι κάρτες που πήραν οι δυο ομάδες έφτασαν αισίως τις επτά.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 59′ οι παίκτες του Μιχάλη Ζιώγα έφτασαν μια ανάσα από το γκολ, αλλά ο Πρίφτης ήταν «παρών», αποκρούοντας σωτήρια το τετ α τετ του Ελιομάρ

Ταυτότητα του αγώνα:

Τύρναβος (Α. Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Σαμαράς, Καραμανλής, Χαλούλος, Στεργιανός, Γεωργίου, Ντατίδης, Μιλουτίνοβιτς, Παληγεώργος, Ποκόνγκ, Τσούκαλος

Πιερικός (Μ. Ζιώγας): Πατσιογεώργος, Λαμπάκης, Σεντεμέντες, Ντόικιτς, Μυστακίδης, Τσιάρας, Γιαννούλης, Μπουζούκης, Ελιομάρ, Αλεξίου, Ντόσης