Ένα γκολ ήταν αρκετό για το Λουτράκι

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από τον Ζακυνθιακό και με ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα, κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Σουσούνης, με τους «γαλαζοπράσινους» να μην μπορούν να βρουν την απάντηση, καθώς κινήθηκαν σε ρηχά νερά και έτσι ήρθε δικαίως η ήττα.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

5′ TO 0-0 παραμένει. Παιχνίδι κέντρου

12΄ 1-0 με τον Σουσούνη μετά από λάθος του Κωστάκη ο επιθετικός του Λουτρακίου έκανε το 1-0

13΄ Εκτέλεση φάουλ του Πασκούλεφ αναμπουμπούλα στην περιοχή του Λουτρακίου έδιωξαν δύσκολα οι αμυντικοί σε κόρνερ

*Πάλι νωρίς δεκτηκε γκολ ο Ζακυνθιακός. Μέλει να δούμε πως θα αντιδράσει στην συνέχεια

16΄ Το 1-0 παραμένει για την ομάδα του Λουτρακίου

* 150 φίλαθλοι βρίσκονται στην κερκίδα του Δημοτικού Σταδίου

24΄ Μοιρασμένο παιχνίδι από τις δύο ομάδες χωρίς φάσεις εκτός από την φάση του γκολ από τον Σουσούνη

30′ Κίτρινη στον Μπαρμπαρούση για σκληρό μαρκάρισμα

* Τίποτα το αξιόλογο. Παιχνίδι κέντρου, με δυνατές μονομαχίες αλλά χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες

35΄ Δεν έχει αλλάξει κάτι. Το 1-0 παραμένει

36΄ Κίτρινη κάρτα στον Βελιανίτη

*Δεν μπορεί ο Ζακυνθιακός να αντιδράσει και να φτάσει με αξιώσεις στην περιοχή του Καλιακμάνη. Οι φιλοξενούμενοι δεν είναι σε καλή ημέρα

43΄ 1-0 Παραμένει για τους γηπεδούχους που έχουν έλεγχο του αγώνα

45΄ Κίτρινη κάρτα σε Τσαλέκου

45΄ Κίτρινη κάρτα σε Ζερβό

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0

ΕΝΑΡΞΗ Β΄ ΜΕΡΟΥΣ

46΄ Αλλαγή για τον Ζακυνθιακό ο Μαλλιάς στην θέση του Πέττα

52′ Το 1-0 για τους γηπεδούχους παραμένει. με την άμυνα τους να συμπεριφέρεται άψογα

53΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπαναστασίου

*Λίγο πιο ζωηρά μπήκε ο Ζακυνθιακός αλλά χωρίς αποτέλεσμα

53΄ Εκτέλεση φαουλ του Καραμαλίκη η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καλιακμάνη

57΄ Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για φαουλ πάνω στον Λιβέρη

60΄ Πιέζει το Λουτράκι και ψάχνει το 2ο γκολ

66΄ Το παιχνίδι πάει στα μέτρα των γηπεδούχων. Ο Ζακυνθιακός δεν μπορεί να απειλήσει αφου οι ποδοσφαιριστές του κάνουν λάθη

70΄ Αλλαγή για το Λουτράκι ο Παπουτσής στην θέση του Σουσούνη και Χρυσαφίδης στην θέση του Δημάκη

74΄ Αλλαγή για τον Ζακυνθιακό ο Κόλα στην θέση του Κολοβάκη

*Παίζει καλύτερα ο Ζακυνθιακός που εχει βάλει την μπάλα κάτω αλλά επιθετικά δεν εχει φανεί

79΄ Αλλαγή για το Λουτράκι ο Μπελεβέτης στην θέση του Σιώκου

* Το Λουτράκι έχει δώσει χώρο στον Ζακυνθιακό αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να απειλήσουν ουτε από στημένες φάσεις (κόνρερ φαουλ)

80′ 10 ακόμη δραματικά λεπτά, μένει να δούμε αν ο Ζακυνθιακός θα μπορέσει να ισοφαρίσει

83΄ Μεγάλη ευκαιρία για το Λουτράκι μετα από Λάθος του Μπαρμπαρούση οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα αλλά ο χρυσαφίδης από καλή θέση αστόχησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα