Πέρασε «αέρα» ο Θεσπρωτός από την Κατερίνη

Ο Θεσπρωτός δεν δυσκολεύτηκε να ξεπεράσει και το εμπόδιο του Θεσπρωτού, διαλύοντας τον με 3-1 στην έδρα του.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στην αναμέτρηση, με τον Τάχο να ανοίγει το σκορ, στο 25ο λεπτό, γεγονός που έβαλε φτερά στα πόδια των φιλοξενούμενων, αφού κατάφεραν πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο να ανατρέψουν το 1-0 εις βάρος τους σκορ. Στο 39′ με σουτ του Ντόκου και στο 44′ με προβολή του Παππά, το συγκρότημα της Ηγουμενίτσας έκανε την ολική επαναφορά. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Παππας, ο οποίος πέτυχε με κεφαλιά το δεύτερο προσωπικό του τέρμα sto 55′, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Συνθέσεις των ομάδων:

Βατανιακός (Τάσος Ιωαννίδης): Τζήμας, Τάχος, Χαρτοματζίδης, Παναγιωτίδης (46΄Βραχνός), Πιριτσάους (73΄Κυπαρίσσης), Καραγιάννης, Μποστάντζι (61΄Δαδάκος), Σκούρτι, Λαζαρίδης, Ποτουρίδης, Καρτσαμπάς.

Θεσπρωτός (Λάζαρος Σέμος): Πάντος, Μώκος, Ασωνίτης, Καρύδης, Μηνάς, Μητσέλος Α., Ντόκος, Παππάς Δ., Κοσμίδης(Θεοδωράκης), Λεοντίου (Κάλλος), Σιάννης(Πανταζής)