Καλλιθέα: Χόρεψε στη… βροχή!

Αν και ο αγωνιστικός χώρος ήταν βαρύς οι παίκτες της Καλλιθέας προσέφεραν πλούσιο θέαμα

Η ομάδα της Καλλιθέας φιλοξένησε την Επισκοπή στο ουδέτερο γήπεδο του Ταύρου. Οι παίκτες του Νίκου Παντέλη φάνηκε ότι από την αρχή είχαν άγχος αφού ήθελαν πάση θυσία τη νίκη.

Μπορεί να καρδιοχτύπησαν μόλις στο 15ο λεπτό από το δοκάρι του Δελήμπαση αλλά στη συνέχεια δημιούργησαν φάσεις. Δύο από αυτές μετουσιώθηκαν σε γκολ

Η πίεση των τυπικά γηπεδούχων καρποφόρησε στο 36ο λεπτό όταν ένα σουτ από τα όρια της περιοχής του Κατσικογιάννη κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Μάλιστα όταν ο Μαραθιανός αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τα πράγματα για την Καλλιθέα έγιναν πιο απλά.

Στο 760 λεπτό ο Αρναρέλλης έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Οι ενδεκάδες:

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Πίκολο, Τσώνης, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (70′ Αριανούτσος), Μπέλης (62′ Τσίπρας), Ρόχας (54′ Αρναρέλλης), Μιχαλόπουλος, Μασάδο
Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Δελήμπασης, Δρακάκης, Νικόλτσης, Μποτωνάκης (65′ Πετράκος), Πιθαρούλης (69′ Βελωνάκης), Βιγιαφάνε (79 Λιονάκης), Λάμπρου, Μαραθιανός, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης