Σπουδαίο «διπλό» για Οικονόμο!

Ακόμα μια μεγάλη νίκη πανηγύρισε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κόντρα στον Βατανιακό με σκορ 2-1, στο φετινό πρωτάθλημα δείχνοντας πως βρίσκει τον πολύ καλό … περυσινό του εαυτό.

«Θύμα» του αυτή την αγωνιστική υπήρξε ο Βατανιακός, τον οποίο κέρδισε με ανατροπή με σκορ 1-2. Στο 35ο λεπτό ο Βατανιακός άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ που σημείωσε ο Κολιός έπειτα από σέντρα του Ποτουρίδη. Στο 57ο λεπτό και έπειτα από σέντρα του Νάνου ο Χάμος με κεφαλιά έκανε το 1-1. Στο 71ο λεπτό ο Παπαϊωάννου σέντραρε με τον Μανακούσιο να μπαίνει στην φάση και να κάνει το 1-2 καθώς ο κίπερ των γηπεδούχων δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα. Ο Οικονόμος ωστόσο δεν έμεινε εκεί και έχασε και άλλες ευκαιρίες για γκολ με πρωταγωνιστές των περισσότερων από αυτές τους Κουλτσιάκη, Γκουντρουμπή και Νάνο.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραγιάννης (46 ‘ Γκουντρουμπής), Μανακούσιος, Κολιός, Κουμπούρας, Μάτζιος (46′ Καραγκούνης), Νάνος, Μπαλής, Κουλτσιάκης (85’ Μπαμπάλης), Χάμος, Παπαϊωάννου.

Πηγή: rockngoal.com.gr