Καλπάζει ο Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Νέας Καρβάλης στο ντέρμπι της κατηγορίας με αντίπαλο την ΑΕΚ, κάνοντας έτσι το 6 στα 6.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ αφού μολις στο 4ο λεπτό ο Άγγος κέρδισε πέναλτι , το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αγγελίδης γράφοντας το 0-1. Η απάντηση της Ναζιανζού ήταν άμεση αφού στο 7ο λεπτό ο Καρακείσογλου με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1.Η απόλυτη ανατροπή έγινε στο 29ο λεπτό όταν μετά απο φάουλ που εκτέλεσε ο Καρακείσογλου ο Μακαρίδης πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 2-1.

Ναζιανζός: Μαρούλας, Πουρτουλίδης, Χατζηαποστολίδης, Φουρκαλάς, Παυλίδης, Γοριδάρης, Χατζηβασιλειάδης Ν., Καρακείσογλου, Μακαρίδης, Χατζηβασιλειαδης Β., Παπαδόπουλος.

Αγωνίστηκαν και οι: Γεωργιάδης, Παντελόπουλος, Ζουμπουλίδης.

A.Ε. Καβάλας: Χαδόλιας, Κωστόπουλος, Σεμερτζίδης, Δόρκας, Γεωργούλας, Ισά, Αντωνάκης, Δασκαλίδης, Λευθέρης, Αγγελίδης, Άγγος.

Αγωνίστηκαν και οι: Παχατουρίδης, Τσιλέζογλου, Αραπίδης.