LIVE: Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου – Α.Ε. Σπάρτης

Σκορ πρόκρισης θέλει να πάρει η κάτοχος του Κυπέλλου Α.Ε. Σπάρτης από τον πρώτο αγώνα στο Καστόρι

Οι γηπεδούχοι παρατάσσονται με τους: Μακρής, Ζώης, Χριστάκης, Κουτρουβέλης, Σπυρόπουλος, Διαμαντής, Νικόλαρος Λ., Γεωργαντάς Σ., Τσάκωνας Σπ., Παπάς, Ντορίν.

Η ομάδα της Α.Ε. Σπάρτης παρατάσσεται με την ακόλουθη ενδεκάδα: Γαρόζης, Πρασσάς, Σπηλιωτόπουλος, Πετρόπουλος, Κόπελας, Χοτζάϊ, Tσούκλης, Γεωργακόπουλος, Σεμερτζίδης, Χαλίλι, Αναστασάκος.

Το ματς:

Α’ ημίχρονο

Η Σπάρτη μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 13ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς Γεωργακόπουλος άνοιξε το σκορ. Ο Αναστασάκος σούταρε, η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Γεωργακόπουλος την έστειλε στα δίχτυα!

Οι παίκτες του Αργύρη Κατσίχτη έχασαν ευκαιρίες πριν ο Γεωργαντάς φέρει το παιχνίδι στην ισοπαλία κάνοντας το 1-1.

Τέλος α’ ημιχρόνου στο Καστόρι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 1-1.

Β’ ημίχρονο

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Πιέζει η Σπάρτη αλλά δεν μπορεί να πετύχει το γκολ.

Χάνει καλή ευκαιρία ο Αναστασάκος για να πετύχει το 2-1 για τους “κυανέρυθρους”.

Οι φιλοξενούμενοι είναι καλύτεροι, αλλά η ΑΕ Πελλάνας κρατάει…

Γκοοοοοοοοοοολ για την Σπάρτη!!! Ο Χαλίλι πέρασε δύο παίκτες και με σουτ στο 71′ πέτυχε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα του. 2-1 οι “κυανέρυθροι”.

Η υπεροχή των φιλοξενούμενων μετουσιώθηκε σε γκολ.

Τέλος αγώνα! Η Σπάρτη παίρνει τη νίκη με 2-1 και μαζί το προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Λακωνίας. Ο επαναληπτικός αγώνας θα γίνει την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου.