LIVE: Α.Ε.Σπάρτης – Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου

Οι παίκτες του Αργύρη Κατσίχτη φιλοδοξούν να πάρουν την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου προσφέροντας πλούσιο θέαμα

Ο τεχνικός των Σπαρτιατών παρέταξε την ομάδα του με τους: Γαρόζη, Σπηλιωτόπουλο, Γκίτζια, Πρασσά, Πετρόπουλο, Κορώνη, Κόπελα, Σεμερτζίδη, Γεωργακόπουλο, Αναστασάκο, Τσούκλη

Οι φιλοξενούμενοι παρατάσσονται με τους: Μαργαρώνη, Ζώη, Νικόλαρο, Διαμαντή, Σπυρόπουλο, Πιτσούλη, Γεωργαντά, Ρηγόπουλο, Παππά, Σούμπαση, Νικόλαρο

Το ματς

Α’ ημίχρονο

Μόλις στο τέταρτο λεπτό ο Τσούκλης, ύστερα από όμορφο συνδυασμό με τον Αναστασάκο, ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους. 28ο λεπτό και το “κανόνι” της Σπάρτης Ηλίας Αναστασάκος διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του Αργύρη Κατσίχτη.

Καταπληκτικό γκολ. 3-0 για την Σπάρτη με τον συνήθη ύποπτο Ηλία Αναστασάκο. Ωραία συνεργασία με Κορώνη, Σεμερτζίδη, Τσούκλη η μπάλα στον Αναστασάκο και από εκεί στα δίχτυα.

Τέσσερα τα γκολ για τη Σπάρτη στο 45ο λεπτό με τον Σεμερτζίδη.

Β’ ημίχρονο

Με αλλαγές ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο για την Σπάρτη. Ο Ηλίας Αναστασάκος θα καθίσει στον πάγκο, μιας και αποτελεί τον πιο σημαντικό παίχτη της ομάδας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος και στη θέση του περνά ο Ντορίν. Ενώ και ο Αϊβαλιώτης περνά στη θέση του Πρασσά.

Ατυχία για την Ένωση. Τραυματίστηκε ο Διαμαντής. Δεν υπάρχει άλλη αλλαγη για την Σπάρτη.

Γκοοολ για την Σπάρτη. Τσούκλης και πάλι για το 5-0 στο 78ο λεπτό.

Στο 85ο λεπτό ο Γεωργακόπουλος διευρύνει το σκορ κάνοντας 6 τα τέρματα για το συγκρότημα του Αργύρη Κατσίχτη.