«Αφεντικό» η Καραϊσκάκης

Τη νίκη με σκορ 1-0 πανηγύρισαν οι Αρτινοί στο γήπεδό τους κόντρα στον Δωτιέα Αγιάς και παραμένουν στο κόλπο της ανόδου.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο ματς και μέχρι το 15ο λεπτό είχαν δύο δοκάρια με πρωταγωνιστές τους Παναγιώτου και Καβαλλάρη. Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου έλεγξαν απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού ωστόσο δεν κατάφεραν να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καραϊσκάκης έκανε ότι δεν κατάφερε στο πρώτο. Στο 47ο λεπτό ο Παναγιώτου με ωραία ενέργεια άνοιξε το σκορ. Από εκεί και έπειτα, ο Δωτιέας προσπάθησε να απειλήσει, ωστόσο, το σκορ παρέμεινε ως έχει και ο Δωτιέας δεν κατάφερε να πάρει κάτι από αυτό το παιχνίδι.

ΑΕ Καραϊσκάκης: Καραγκούνης, Παπανίκου, Παναγιώτου, Αβραμίδης, Σιμονιάν, Κόλλινς, Γυφτοκώστας, Τζερεμές, Γραβάνης, Βασίλιεβιτς, Καβαλλάρης.

Δωτιέας Αγιάς: Σταυράκης, Κόκκας, Γούτος, Πετρουζέλης, Κοκκίνης, Κατσίκης, Δημολιός, Λάιος, Τσατσαλίδης, Πλιάγκας, Κουβελάς.

Πηγή: Rockngoal.com.gr