Ολοταχώς στη Football League τα Τρίκαλα

Τα Τρίκαλα πέτυχαν άλλη μια εύκολη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας 2-0 επί του Βατανιακού, με το όνειρο της Football League να απέχει μερικές αγωνιστικές.

Εύκολο έργο είχαν το μεσημέρι της Κυριακής (15/2) οι Θεσσαλοί στην Κατερίνη, όπου δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το τρίποντο, απέναντι σε έναν αδύναμο θεωρητικά αντίπαλο. Οι φιλόξενούμενοι φρόντισαν να «κόψουν από νωρίς τα πόδια» των «πρασίνων», καθώς μόλις στο 5ο λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Πέντσα. Να σημειωθεί πως τρία λεπτά αργότερα, ο Σκούπρας επιχείρησε το σουτ, το οποίο κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Τζήμα. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 57′ ο Καμπλιώνης, με σουτ.

Οι συνθέσεις:

Βατανιακός: Τζήμας, Σκούρτη (55′ Κυπαρίσσης), Χαρτοματζίδης, Παναγιωτίδης, Πιριτζάους, Παπανδρέου (70′ Δαδάκος), Λαζαρίδης, Μποστάντζι, Καρτζαμπάς, Χαλκιαδάκης, Καραγιάννης (63′ Κατσιούλας)

ΑΟ Τρίκαλα: Ντάσκας, Σκούπρας, Κουτσόπουλος, Παπαευθυμίου, Τέλλος, Βαγγελή (82′ Μπασιάκας), Σπάσιτς (86′ Στούμπος), Σαχινιδης (65′ Μοσχάκης), Πέντσας, Μηνάς, Καμπλιώνης