«Τσίμπησε» το βαθμό ο Έβρος

Στην Χαλάστρα, Καμπανιακός και Έβρος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι

Με την έναρξη του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τους φιλοξενούμενους και απείλησαν χωρίς να μπορέσουν να ανοίξουν το σκορ.

Μετά το πρώτο 10λεπτο η ομάδα από το Σουφλί άρχισε να κερδίζει έδαφος και να ισορροπεί το παιχνίδι.
Κίτρινη κάρτα στον Πόπτση στο 14΄.

Στο 35΄γίνεται το 0-1 όταν ο Ραγκαβίνας στην προσπάθειά του να αποκρούσει στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του.

Έτσι τελείωσε το ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 0-1.

Με το σκορ να είναι στο 0-1 οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο δυνατά και στο 53΄ο Αντωνιάδης με έναν κεραυνό αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσια 1-1.

Οι γηπεδούχοι μετά την ισοφάριση ανέβασαν κι άλλο την πίεση και έφτασαν εύκολα στην αντίπαλη εστία αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, αφού πότε οι Χρήστου και Προβατίδης δεν κατάφεραν να σημαδέψουν σωστά.