Για ένα ακόμη διπλό κόντρα στον Λεωνίδα Γλυκόβρυσης θα παλέψουν οι παίκτες του Αργύρη Κατσίχτη

Λεωνίδας Γλυκόβρυσης: Μπεμπης, Χριστακάκος, Μπούτσαλης, Βενετσιάνος, Ντέντες, Πατσάκος, Μαργαρίτης, Λειμονίτης, Σαρρής, Καλογιάννης, Μίνεα.

Α.Ε. Σπάρτης: Γαρόζης, Πρασσάς, Κορώνης, Κόπελας, Γκίτζιας, Σπηλιωτόπουλος, Τσούκλης, Πολυκρέτης, Ντορίν, Γεωργακόπουλος, Χαλίλι.

Το ματς

Α’ ημίχρονο

Παιχνίδι κέντρου και από τις δύο ομάδες με λιγοστές φάσεις στο παιχνίδι.

Γκοοοολ για τη Σπάρτη λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ο Τσούκλης θα πασάρει στον Χαλίλι και εκείνος θα ανοίξει το σκορ στο ματς στο 42ο λεπτό.

Γκοοοοολ για τους φιλοξενούμενους. 2-0 από τον Σπηλιωτόπουλο που σε διάστημα δύο λεπτών, δίνει σαφές προβάδισμα νίκης στη Σπάρτη, λίγο πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Τέλος Α’ ημιχρόνου

Β’ ημίχρονο

Αρχίζει το δεύτερο 45ο λεπτό στον αγώνα με τις ομάδες να βγαίνουν στον αγωνιστικο χώρο.

Η Σπάρτη διατηρεί την κατοχή, με τον Λεωνίδα να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι πιέζουν για την επίστευξη τρίτου γκολ.

Πολλές χαμένες ευκαιρίες από τη Σπάρτη, ενώ από την πλευρά, οι γηπεδούχοι δείχνουν να τα έχουν παρατήσει.

Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει, με τους “κυανέρυθρους” να παίζουν πλέον συντηριτικά και να περιμένουν τη λήξη του αγώνα.

Τέλος αγώνα! Η Σπάρτη επιστρέφει στα “τρίποντα” μετά από μία αγωνιστική και πλέον αυξάνει τη διαφορά της από τον Ολυμπιακό Γυθείου στους 10 βαθμούς. Η πρώτη θέση φαίνεται πως δεν χάνεται με τίποτα!