Το χρέος του ο Παναιγιάλειος

Η ομάδα του Αιγίου επικράτησε εκτός έδρας του ήδη υποβιβασμένου Φωστήρα εύκολα 3-0 και θα μπει στα play out με 6 βαθμούς, με την υπόθεση παραμονή να μοιάζει πιο εύκολη

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μίλιεβιτς, ενώ στο 20ο λεπτό ο Παναιγιάλειος διπλασίασε τα τέρματα του μετά από αυτόγκολ του Τζημογιάννη. Το 2-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Σκαρτσίλας στο 63ο λεπτό πλάσαρε, ο Γκέκας έδιωξε πάνω στην γραμμή, όμως στη συνέχεια της φάσης ο Τζημογιάννης και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, που έμεινε και ως το τέλος.

Φωστήρας: Γκέκας, Αχείμαστος, Γκατσέσα, Βλάχος, Γρομητσάρης, Μουκίδης, Μουστόγιαννης (79′ Μπαστάνης), Μπελερής, Παντελάκης, Σιώπης, Υμεράι.

Παναιγιάλειος: Αθανασόπουλος, Σπίνουλας, Ρουμπουλάκου, Τζημογιάννης, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας (58′ Μωυσίδης), Πιζ, Ουρτάδο (67′ Σταμόγιαννος), Μπουρλάκης (58′ Σκαρτσίλας), Μίλιεβιτς, Σεχολάρι.