Έκανε το χρέος της η Κηφισιά

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, η Κηφισιά επικράτησε με 1-0 του Αστέρα Βάρης.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και στο 12΄ο Θανόπουλος έκανε το 1-0, ενώ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης η αθηναϊκή ομάδα διπλασίασε τα τέρματα της, χάρη σε γκολ του Βέρμπη. Στο 68′ ο Γεωργιάδης πέτυχε το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, ελεώ της αποβολής του Μανάλη στο 89′. Το 2-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις:

Κηφισιά: Γουμάγιας, Στασινός, Καραμπάς, Έσλερ, Τεγούσης, Ανδρικός, Ματσούκας (54′ Τσιμικλής), Παλαηρούτας (86′ Γκουτσούλας), Βέρμπης, Θανόπουλος (76′ Ζουζούλης), Παπάζογλου

Αστέρας Βάρης: Λέτσο, Νινιός (58′ Φύτρος), Μανδύλης, Μαγγίνας, Μανάλης, Νικολακόπουλος (52′ Καλφάς), Γεωργιάδης, Μάγγος, Κωβαίος (75′ Νίκου), Ντάλλας, Σωτηρόπουλος