Στο παρά τσακ ο Παναρκαδικός

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναρκαδικός έφυγε με το διπλό από το Κιβέρι, επικρατώντας με 3-2 της ομώνυμης ομάδας του Ερμή.

Βροχή τα γκολ στο Κιβέρι, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν εξαιρετικό θέαμα και να ικανοποιούν στο έπακρον τους φιλάθλους που παρακολούθησαν από κοντά την αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά και στο 5ο λεπτό ο Κώτσιρας με σουτ πέτυχε το 0-1, ωστόσο η απάντηση από πλευράς γηπεδούχων ήρθε στο 26ο λεπτό όταν ο Κέλλης με κεφαλιά έκανε το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα οι «πράσινοι» ευτύχησαν να σημειώσουν το 1-2, έπειτα από απευθείας εκτέλεση του Καδά. Στο 55′ ο Μαρίνης ξανά έβαλε στο παιχνίδι τον Έρμη, κάνοντας το 2-2, αλλά στο 90 + 3 ο Κώτσιρας διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ: Κοζιώτης, Τζιέρης (80′ Φίλης), Ζίου, Κάπλατζης, Κελλής, Ισούφη (46′ Μπιτζής), Καλυβόπουλος, Ορλού, Χρήστος (76′ Βαρβουλέτος), Κακκάβας, Μαρίνης

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Μανέλης, Αρώνης, Μπούτας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Βλαχοκυριάκος, Μποτία (60′ Μέλλος), Δήμος, Τριμπόνιας (88′ Αρδάμης), Καδάς, Κώτσιρας

Πηγή εικόνας: argonafplia.gr