Ισοπαλία για Άρη Ακροποτάμου και Δόξα Δράμας

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Άρη Ακροποτάμου και την Δόξα Δράμας.

Οι γηπεδούχοι έχασαν τις ελπίδες που είχαν για την παραμονή σε συνάρτηση και με τη νίκη του Κοκκινοχώματος και παρά το ότι προηγήθηκαν νωρίς δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το «τρίποντο» με την Δόξα να αντιδρά, να ισοφαρίζει και να απειλεί ακόμη και με το διπλό.

Το φιλμ του αγώνα:

3′ Αιφνιδιασμός για τους γηπεδούχους, στην πρώτη επίσκεψης τους στα καρέ της Δόξας, από πάσα του Ζωγραφάκη, ο Αποστολίδης με σουτ κάνει το 1-0.
8′ Χλιαρό σουτ του Τουνγκελίδη αναγκάζει τον Κωνσταντάκο να διώξει σε κόρνερ.
23′ Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βλάχου και η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Καράδαη.
25′ Φάουλ έξω από την περιοχή του Άρη και ο Κυριακίδης σουτάρει και η μπάλα αφού χτυπάει στο τείχος καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
32′ Φάση διαρκείας για την Δόξα, ο Ντουτσαρίδης μετά από πλάγιο από αριστερά στέλνει την μπάλα στον Δούμπλατζη ο οποίος προλαβαίνει την έξοδο του Κωνσταντάκου που πέφτει επάνω του και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων, κάνοντας το 1-1.
36′ Ο Γκεοργκίεφ βγαίνει απέναντι στον Καράδαη και αντί για σουτ πιάνει αέρα και χάνει μια πολύ καλή ευκαιρία.
53′ Ο Κανετίδης βγάζει σέντρα από αριστερά και ο Κωνσταντάτος στο δεύτερο δοκάρι και μπλοκάρει την μπάλα πριν φτάσει στον επερχόμενο Μουδούρογλου.
76′ Καλό σουτ του Κυριακίδη φεύγει περίπου ένα μέτρο πάνω από το αντίπαλο οριζόντιο δοκάρι.
82′ 2η κίτρινη κάρτα-κόκκινη στον Κανετίδη που καθόταν στον πάγκο για διαμαρτυρία.
85′ Τετ α τετ του Αποστολίδη με τον Καράδαη και το σουτ βρίσκει πάνω στον τερματοφύλακα.
87′ Κεφαλιά του Αθανασιάδη αναγκάζει τον Κωνσταντατο σε δύσκολη απόκρουση.
90+2′ Από καλή θέση ο Γκεοργκίεφ σούταρε απελπιστικά άουτ.
90+4′ Τεχνικό πλασέ του Μουδούρογλου από δεξιά μπλοκάρει ο Κωνσταντάτος.
ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Κωνσταντάκος, Κουάνγκ (60′ Γιαλαμής), Κωνσταντινίδης, Μαυροκεφαλίδης, Σεφερίδης, Χισανισβίλι (80′ Καμπερίδης), Βλάχος, Ζωγραφάκης (62′ Καραγιαννίδης), Γκεοργίεφ, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Λάσπατζης, Παπαζούδης, Χαριτωνίδης, Γελαδάρης (47′ Πετρόπουλος), Ντουτσαρίδης, Τουνγκελίδης, Κανετίδης (75′ Παπαβασιλείου), Κυριακίδης, Μουδούρογλου, Δούμπλατζης (80′ Αθανασιάδης).