Apollon Ladies: Δυναστείας… συνέχεια!

Απλά όμορφα και ωραία οι Ladies πρόσθεσαν άλλον έναν τίτλο στην πλούσια συλλογή τους κερδίζοντας στον τελικό Κυπέλλου την Λευκοθέα με 3-0!

Μόλις στο 2′ μετά από κόρνερ και προσπάθεια της Σιδήρα, η Ξένια Γεωργίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας της ενώ 5 λεπτά αργότερα η Δανάη Σιδηρά με σέντρα σουτ από πλάγια θέση, πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του Απόλλωνα. Στο 40′ το 3-0 για την μετά ομάδα μας από κοντινό πλασέ της Μαργαρίτας Σοφοκλέους.

Στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν χωρίς κάτι το σημαντικό και έτσι η ομάδα μας πήρε μια πανάξια νίκη και συνάμα άλλο ένα τρόπαιο!

Συγχαρητήρια σε παίκτριες, τεχνική ηγεσία κα διοίκηση που συνεχίζουν να μας κάνουν περήφανους!

Apollon Ladies: (Βαλεντίνος Κουλουντής): Ε. Ττάκκα, Μ. Σοφοκλέους, Ρ. Κουτσιέρι, Κ. Ιορδάνους, Δ. Σιδηρά, Χρ. Σολωμού, Α. Βιολάρη, Γ. Γκόγκμαν, Π. Αντωνίου, Λ. Χρυσοστόμου, Κ. Κυνοσίδου.

Αναπληρωματικές: Μ. Μπρούμελ, Μ. Ιωάννου, Ε. Κουτσόφτα, Π. Δημητρίου, Β. Ζαμπά, Η. Αντωνίου, Στ. Οικονομίδου, Μ. Νικολάου.

Πηγή: Apollon365