Και… καλό καλοκαίρι για Οικονόμο

Την παραμονή του στην Γ΄ Εθνική πανηγύρισε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης μετά το μεγάλο τρίποντο που εξασφάλισε κόντρα στον Οπούντιο Μαρτίνου με 3-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγάλη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν στο 25′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουμπούρα. Στο 55′ ο Οικονόμος διπλασίασε τα τέρματά του με τον Καραγιάννη και έξι λεπτά αργότερα ο Χάμος έκανε το 3-0. Στο 69′ ο Καντού μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ στις καθυστερήσεις ο Πέππας διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ: Νούσιας, Καρακώστας, Μανακούσιος, Μάντζιος, Κουμπούρας, Μπαλής, Καραγιάννης, Σενκάι (62΄’ Γκαλγκανόπουλος), Κουλτσιάκης (89′ Σακοράφας), Καραγκούνης (85′ Τόλιος), Χάμος
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ: Καρανάσιος, Ντελής, Στυλιανός (77′ Μπαρκώσης), Σπυριδάκης, Τζέλος, Γκριτζάπης, Νικολόπουλος, Πέππας, Πατσαρούχας (58′ Βέλιος), Καντού, Μαλέρδος (71′ Βλάχος).