Νίκη με Καραπατσιά για Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Την νίκη με 1-0 πήρε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης από τον Ορφέα Ελευθερούπολης με γκολ του Καραπατσιά που «κράτησε» την ομάδα στην Γ’ Εθνική.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με αρκετές φάσεις για τις δύο ομάδες ο Καραπατσιάς με το γκολ που σημείωσε στο 85′ χάρισε την νίκη στην ομάδα του και παράλληλα την παραμονή στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Το φιλμ του αγώνα:

4′ Οι αμυντικοί απομακρύνουν προ του Θεοδωρίδη
8′ Σουτ του Τορομανίδη, λίγο άουτ.
9′ Κόρνερ Σαββελίδη, κεφαλιά του Θεοδωρίδη μπλοκάρει ο Μπαμπλής
32′ Από γύρισμα του Τσίτση, δε μπορεί από πλεονεκτική θέση να σκοράρει ο Θεοδωρίδης
34′ Σουτ του Αγγελακάκη, σώζει ο Χαραλαμπίδης.
38′ Σουτ του Σιμιτσάκη, πάνω από τη γραμμή απομακρύνει ο Χριστοδουλίδης.
45′ Κεφαλιά του Αγγελακάκη, απειλείτε η εστία του Χαραλαμπίδη.
51′ Σουτ του Κερμενίδη, λίγο άουτ.
54′ Σουτ του Τορομανίδη λίγο άουτ
75′ Από κόρνερ του Σιμιτσάκη η μπάλα στα δίχτυα, αλλά πριν έχει βγει άουτ.
78′ Ανατροπή Σαββελίδη από τον Μπαμπλή, οι γηπεδούχοι ζητάνε πέναλτι, που δίνεται επιθετικό φάουλ..
85′ Με πλασέ του Καραπατσιά το 0-1. Απειλούνται επεισόδια μετά από άσεμνη χειρονομία του πρώην παίκτη του Ορφέα.
90+2′ Αστοχεί από καλή θέση ο Καραπατσιάς.
90+3′ Από σέντρα του Κερμενίδη, κεφαλιά του Θεοδωρίδη άουτ.

ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδ. Βασιλόπουλος): Χαραλαμπίδης, Κεχαγιάς, Τριανταφυλλίδης, Αϊβάζης, Βραμέντσαλης, Τσίτσης, Σαββελίδης, Χριστοδουλίδης (86′ Βακιρτζής), Θεοδωρίδης, Κερμενίδης, Ζουμπούλης (60′ Κυγάης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Β. Τραϊανόπουλος): Μπαμπλής , Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Δούπας, Μπαρμπαγιάννης, Κοσκολός (70′ Ελληνίδης), Τορομανίδης, Γκαϊδατζής, Σιμιτσάκης (83′ Καραπατσιάς), Θεοδωράκης, Αγγελακάκης (80′ Λειβαδιώτης).