Αυλαία με τρίποντο για Παναρκαδικό

Χάρη στο τέρμα του Τριμπόνια ο Παναρκαδικός επικράτησε με 1-0 της Καλαμάτας για την τελευταία αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες είχαν το νου τους στην άμυνα, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι φάσεις μπροστά στα αντίπαλα καρέ. Στην επανάληψη ο Παναρκαδικός ανέβασε την απόδοση του και στο 78΄πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Ο Τριμπόνιας μπήκε στην μεγάλη περιοχή της Καλαμάτας και με πλασέ έκανε το 1-0. Αμέσως μετά όμως αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επειδή έβγαλε την φανέλα του, κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών του.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ψυχογιός, Πετρόπουλος (88′ Βλαχοκυριάκος), Μπούτας, Χατζόπουλος, Κωστάκης, Κυριακόπουλος, Σταθουλόπουλος, Δήμος (77′ Μπίσιας), Τριμπόνιας, Καδάς (74′ λ.τ Αρώνης), Κώτσιρας.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μούζος, Νιφορόπουλος, Βασιλόπουλος, Μαρτίνος, Ρούσσης, Γκουντάνης (74′ Τσιφλίδης), Ηλιόπουλος, Ζαχαρόπουλος (82′ Κεϊτά), Νικολόπουλος, Δημητριάδης (62′ Λαζάρου), Καλαντζής.