Σκόραραν με το καλημέρα, αλλά έμειναν εκεί Πανηλειακός και Παναιγιάλειος

Δίχυα στο πρώτο δεκάλεπτο βρήκαν Πανηλειακός και Παναιγιάλειος, αλλά δεν συνέχισαν ανάλογα και έμειναν στο 1-1 στον Πύργο.

Μόλις στο 5′ η ομάδα του Αιγίου άνοιξε το σκορ με τον Φλίγκο, αλλά πέντε λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κωνσταντινίδη.

Στο 16′ και το 24′, Παναιγιάλειος και Πανηλειακός αντίστοιχα έχασαν την ευκαιρία να περάσουν μπροστά στο σκορ, με τα σουτ των Σανδραβέλη και Μπιτάνγκ να καταλήγουν άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ελάχιστες ήταν οι φάσεις μπροστά από τις εστίες με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Η ομάδα του Πέτρου Δημητρίου τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Σαραμαντά στις καθυστερήσεις.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚOΣ (Π. Δημητρίου): Πίτκας, Σαραμαντάς, Κοτσώνης, Λίτσος, Κωνσταντινίδης (84′ Πίγκλας), Νάστος, Λιόσης, Γανωτής (46′ Σουλελές), Θωμόπουλος, Μίλιεβιτς (75′ Σταματής), Μπιτάνγκ

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Ν. Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Παπαχρήστος (80′ Ρεκλείτης), Σανδραβέλης, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Γκούμας (50′ Παπαδόπουλος), Αργυρόπουλος (67′ Σκαρτσίλας), Μπούνας, Αλεξάντροβιτς, Φλίγκος