Γκολάρα πρόκρισης!

Σε έναν αγώνα που ξεκίνησε “στραβά” αλλά ολοκληρώθηκε με… χαμόγελα, ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 την Σπάρτακ Τρνάβα στην Τούμπα και θα παίξει στη Σλοβακία την επόμενη Πέμπτη για να το υπερασπιστεί.

Μόλις στο 3ο λεπτό αποβλήθηκε ο Μιγκέλ Βίτορ αλλά ο ”Δικέφαλος” άντεξε στη συνέχεια και όχι μόνο αυτό, αλλά ένα πανέμορφο γκολ του… φευγάτου Λούκας Πέρεθ, έδωσε τη νίκη και το προβάδισμα της πρόκρισης στο Δικέφαλο στο 82ο λεπτό.

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Κίτσιου, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλας, Κάτσε, Τζιόλης (73΄ Σαββίδης), Πέλκας, Λούκας, Μακ (78΄ Μυστακίδης) Κουλούρης (5΄ Σκόνδρας)

Σπάρτακ Τρναβα: Κάμεναρ, Γιάνετσκα, Γκρέσακ, Νικολιτς, Τοθ, Κασάδο, Σάμπο, Μίκινιτς, Χαλίλοβιτς (86΄ Μπάες), Μίκοβιτς (20΄ λ.τ. Στάινχουμπελ), Βόιτους (74΄ Χάρμπα)