Δεν πέφτει απ’ την κορυφή ο Ολυμπιακός Βόλου, 3-1 τον Αχαρναϊκό

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά ο Ολυμπιακός Βόλου έδειξε για άλλη μία φορά καρδιά πρωταθλητή νικώντας 3-1 τον Αχαρναϊκό.

Στο ντεμπούτο του Γιώργου Βαζάκα στον πάγκο των «πράσινων», ο Νεόφυτος στο 27′ άνοιξε το σκορ για την αθηναϊκή ομάδα στο ΕΑΚ.

Οι Βολιώτες δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο μέρος έφεραν τα πάνω κάτω. Αρχικά, στο 57′ ο Αρβανίτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Το τέρμα της ισοφάρισης για την ομάδα του Ρόκα πέτυχε στο 79′ ο Πόνσε, ενώ οι γηπεδούχοι γύρισαν το σκορ χάρη στο γκολ του Πινδώνη στο 84′. Το τελικό 3-1 έγραψε ο Μπρέσκα στις καθυστερήσεις.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Ρόκα): Γκίτκος, Γιαλούσης (76′ Πινδώνης), Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Καπετάνος, Μπρέσκα, Ακόστα (46′ Πόνσε), Γκέσιος (46′ Κατσίκης), Γκούρμα.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Βαζάκας): Παγούδης, Μωυσιάδης, Αθανασόπουλος, (89′ Μακρυγιάννης Νιάρος, Χριστόπουλος, Ντάλας, Βλάχος (51′ Καλογερόπουλος), Νεόφυτος, Παραράς, Μιρτσέτα, Σάνον.