Άερα… η ΑΕ Φαρκαδόνας

Η ΑΕ Φαρκαδόνας έφυγε με το φιλικό τρίποντο από τα Φάρσαλα κόντρα στην ομώνυμη ομάδα του Αχιλλέα, δείχνοντας αρκετά θετικά στοιχεία.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνας ο Νικούλης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους από τα 11 βήματα, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Μίλκοβιτς. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και αφού οι δύο ομάδες είχαν «ξεμουδιάσει» για τα καλά, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να κάνουν το 1-1, έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουρούμαλου. Στο 64′ ο Ιακοβάκης σημείωσε το 1-2, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Διβάνες με ένα σουτ… φωτοβολίδα σημείωσε το 1-3 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο:

Αχιλλέας Φαρσάλων: Γκικούδης, Οικονόμου, Τσανάκας, Φιλοιπούλης, Πατσούρας, Νεμπεγλέρας, Αντωνιάδης, Τσετιροκλής, Αναγνώστης, Μπλατσέρι, Κουρούμαλος

ΑΕ Φαρκαδόνας: Ντάσκας, Νάκου, Γκαντιάς, Φορτούνης, Κουμπούρας, Αετόπουλος, Ιακοβάκης, Νικούλης, Ζαφειρίου, Κουλτσιάκης, Μίλκοβιτς. Έπαιξαν και οι Πατσιαλής, Παλιγιάννης, Τσιούκας, Κοντοβάς, Σταμέκος, Διβανές, Μπασιάκας, Παπανδρέου, Πολυζόπουλος, Τριφουνόβιτς, Γκουντρουμπής