Με ανατροπή η Επισκοπή

Με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, οι Ρεθυμνιώτες έφεραν «τούμπα» το ματς με τον Άρη Ρεθύμνου (2-1).

Το ματς:

Στο 2′ ο Κοζανίδης εκτέλεσε φάουλ, ο Γκιόκας κέρδισε την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Κελαϊδή.
Στο 10′ το σουτ του Σπανουδάκη πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
Στο 24′ ο Ζότο σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και ο Πολιουδάκης μπλόκαρε.
Στο 33΄ ο Φοβάκης κινήθηκε όμορφα από δεξιά, έκοψε στον επερχόμενο Σπανουδάκη ο οποίος σούταρε λίγο άουτ.
ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 35′ ο Γκιόκας «πάτησε» στη μεγάλη περιοχή κι από πλάγια θέση με σουτ έγραψε το 0-1.
Στην επανάληψη η Επισκοπή μπήκε σαφώς πιο δυνατά και δημιούργησε τρεις ευκαιρίες μέσα σε ένα λεπτό, πρώτα με τα δύο δυνατά σουτ του Γούλα που έδιωξε ο Πολιουδάκης (το άλλο έφυγε άουτ) κι έπειτα με την κεφαλιά του Κρητικού.
Στο 55′ ο Κρητικός νικήθηκε σε σουτ εξ επαφής από τον Πολιουδάκη.
Στο 67′ από το κόρνερ του Δελήμπαση, ο Μποτωνάκης με προβολή αστόχησε από το ένα μέτρο!
ΓΚΟΛ! 1-1: Στο 70’και μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα από αμυνόμενο παίκτη εξοστρακίστηκε στο δοκάρι του Χριστοδουλάκη και στη συνέχεια, ο Δελήμπασης μ’ ένα «καλοζυγισμένο» φαλτσαριστό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας!
ΓΚΟΛ: 2-1: Ο Ηλιόπουλος από το ύψος της μεγάλης περιοχής με ένα ξερό σουτ έγραψε το 2-1.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάνγιανιν): Κελαϊδής, Λαδιανός, Βλαβιανός, Μανωλακάκης, Πάτας, Γαβαλάς, Ζηκογιάννης (25′ λ.τ. Μαραθιανός), Φοβάκης, Ζότο, Σπανουδάκης, Ρούμαν (υπό δοκιμήν). Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κελαϊδής, Τοπάλι, Μαραθιανός, Μποτωνάκης, Ηλιόπουλος, Γούλας, Δελήμπασης, Σπάσιτς, Βελονάκης, Κρητικός, Νικηφόρος.

Πηγή: mikriliga.com