Πολυβόλο ο Απόλλων 1926

Ο Απόλλων Καλαμαριάς σαν σε προπόνηση… επικράτησε 5-0 του Μέγα Αλεξάνδρου Τρικάλων, σε ματς φιλικού χαρακτήρα.

Όπως μαρτυράει και το τελικό αποτέλεσμα, οι παίκτες του Απόστολου Παππά δεν συνάντησαν την παραμικρή αντίσταση απέναντι στο Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων… τον οποίο «φιλοδόρησαν» με πέντε γκολ.
Με το καλημέρα, μόλις στο 2ο λεπτό της συνάντησης, ο Κουκουλέκης σημείωσε το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ζαννέτου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο τελευταίος σημείωσε το 3-0, στο 50′ ο Μουτζίκος έκανε το 4-0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 55′ ο Φαμπίνιο (55′), διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

Οι συνθέσεις:

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Μουσκεφτάρας, Μηνούδης Χ., Μηνούδης Α., Ντάμτσιος, Παντριάς, Σαλτουρίδης, Κιρκιλιανίδης, Βελικούδης, Χαλβατζής, Αθανασιάδης Σ., Παπαδόπουλος. Έπαιξαν και οι Γιάντσης, Ασημακόπουλος, Παλιούρας, Ταχτατζής

Απόλλων Καλαμαριάς: Τεντώνης, Πολιανίδης, Μουτζούρης, Αράπης, Μάντζιος, Λορέντσι, Κουκουλέκης, Ποζατζίδης, Βιλανάκης, Τοπλάρι, Ζαννέτου. Έπαιξαν και οι Βασιλειάδης, Ζιάκας, Μουτζίκος, Τσαούσης, Ξασβίλι (υ.δ.), Σαπανίδης, Μπονέρης, Αθανασιάδης, Χιονίδης, Φαμπίνιο

Πηγή φωτογραφίας: imathiasportsnews