Σωτήρας Μπρέσεβιτς, 4-2 η ΑΕΚ την Κηφισιά

Δυσκολεύτηκε, βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά η ΑΕΚ είχε τον κατάλληλο άνθρωπο για να φτάσει τελικά στη νίκη.

Οι παίκτες του Δέλλα ξεκίνησαν καλά το ματς στο ΟΑΚΑ ανοίγοντας το σκορ με τον Τσούπρο στο 8′, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με δύο γκολ. Ισοφάρισαν με τον Αλημπά στο 21′, για να περάσουν μπροστά στο σκορ με τέρμα του Τεγούση δύο λεπτά μετά. Η «Ένωση» έφερε το ματς στα ίσια με τον Τσουκαλά, με το 2-2 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Μπρέσεβιτς έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ με τα γκολ που πέτυχε στο 67′ και το 85′.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Πεταυράκης, Σταθάκης, Τσούπρος (37′ Ανάκογλου), Τσουκαλάς, Γεωργέας, Κορδέρο, Γροντής, Ντακόλ (62′ Ράμα), Πλατέλλας, Μπρέσεβιτς (88′ Παυλής)

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μάρκος Μαυρομάτης): Κόλλιας, Στασινός, Μανάρι, Τεούσης, Κολοτούρος, Κορακάκης, Χίσος (56′ Ντούμος), Αλημπάς (77′ Παπάζογλου), Βέρμπης, Γκουτσούλας, Καραμπάς