Φαρκαδόνα: Φτιαγμένη για… δύσκολα

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση της Φαρκαδόνας με τη Νίκη Βόλου στο γήπεδο των νεοφώτιστων.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 30΄. Ο Κανελλόπουλος εκτέλεσε πέναλτι, ο Ντάσκας απέκρουσε και στην επαναφορά ο Ταουσιάνης με κοντινό σουτ πέτυχε το 1-0. Ο Διβανές όμως ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για τους «μπλέ» (από εκτέλεση φάουλ του Παπαευθυμίου).

ΑΕ Φαρκαδόνας: Ντάσκας, Φορτούνης, Κουμπούρας (46΄ Γιώτας), Νάκου, Γκαντιάς (46΄ Παπαευθυμίου), Αετόπουλος (77΄ Νάκος), Πολυζόπουλος (46΄ Κουλτσιάκης), Διβανές, Μηνάς (69΄Παπανδρέου), Ιακωβάκης (81΄ Ψύρρας), Νικούλη (73΄ Ζαφειρίου).

Νίκη Βόλου: Σταυράκης, Αλεξανδρής, Παπαδόπουλος, Χολέβας, Ναουμίδης, Ιβανίδης (59΄ Βέργος), Κυπτίου, Μέτσε (59΄ Κόλα), Ταουσιάνης, Νάκας, Κανελλόπουλος. Στο 69΄πέρασαν οι: Παπουρτζής, Κολημήτρας, Λάμπρου, Κανταρτζής, Ευθυμίου, Βέργος, Κεμάλι, Γκίκας, Μπαλαράμπε, Κρεββατάς.