Άστραψε και βρόντηξε στην Τρίπολη

Οι «κεραυνοί» των Γιάννου (10′) και Δημούτσου (13′) ήταν αρκετοί για να χαρίσουν στον Αστέρα Τρίπολης τη νίκη επί του Πανιωνίου με 2-1.

Από πολύ νωρίς οι Αρκάδες πήραν τα ηνία του αγώνα και πίεσαν, καταφέρνοντας να προηγηθούν με 2-0. Οι Νεοσμυρνιώτες όμως αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν το σκορ πριν το 30′. Στο 27ο λεπτό ο Γκοϊάν δεν υπολόγισε σωστά σε σέντρα από τα αριστερά και με τάκλιν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κοσίτσκι, κάνοντας το 2-1.

Στην επανάληψη οι δυο άμυνες έκαναν σωστά το έργο τους και παρέμεινε μέχρι τέλους το σκορ του ημιχρόνου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κοσίτσκι, Λούι, Γιαννούλης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ιγκλέσιας, Μάσα (77′ Τσοκάνης), Χαμντανί, Γιάννου, Δημούτσος, Σκούρτης (60′ Κουρμπέλης)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Σιώπης (82′ Ανσαριφάρντ), Κόρμπος, Μασούρας (66′ Βιγιάλμπα), Καραμάνος, Μπουμάλ, Μπακασέτας (58′ Χαλκιαδάκης).