Αποδείχθηκαν… «λιοντάρια» (photos)

Παρ’ όλο που οι παίκτες του Κώστα Βασιλακάκη δεν είχαν επίσημα παιχνίδια στα πόδια τους, επικράτησαν 2-1 της Καβαλάς σε ματς προπονητικού χαρακτήρα.

Τα «λιοντάρια» κατάφεραν έστω και την τελευταία στιγμή να πάρουν το πιστοποιητικό συμμετοχής τους για τη νέα χρονιά και πλέον μπορούν να… ονειρεύονται ξανά στα σαλόνια της Football League. Για την ιστορία, στο 11ο λεπτό της συνάντησης οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Καζάκη, ωστόσο η αντίδραση του Πανσερραϊκού ήταν άμεση και δέκα λεπτά αργότερα ο Φουρτάδο με καρφωτή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα, κάνοντας το 1-1. Το νικητήριο τέρμα για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Αγγελούδης στο 80′, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε πλούσιο υλικό από την χθεσινή (3/10) φιλική αναμέτρηση των δύο ομάδων…