Καλπάζει ανενόχλητος ο Εορδαϊκός

Ο Εορδαϊκός συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις… αυτή τη φορά στα δίχτυα του έπεσε η Κοζάνη, της οποίας επικράτησε με 2-0 στην πόλη της Μακεδονίας.

Οι παίκτες του Σιαπανίδη έκαναν το 2×2 στο πρωτάθλημα, παιρνόντας και από τη δύσκολη έδρα της Καβάλας. Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ, καθώς στο 14ο λεπτό Γιόνδης από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1, ενώ εννιά λεπτά αργότερα ο Σερσέμης με δυνατό διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Οι συνθέσεις:

Κοζάνη (Προβίδας): Νομικός, Ηλίας, Τραυλός, Μπιμπίρης, Αλιατίδης, Τάχιας, Τσικόπουλος (73΄Ζαχαριουδάκης), Πετράκος (24΄Πασχάλης), Αλμπάνης (52΄Βουτσιώτης), Χαματάι, Τζιάλλας

Εορδαικός (Σιαπανίδης): Περπερίδης, Πασχαλίδης, Χαραλαμπίδης (46΄Μπίκος), Λιάμης, Σαββίδης, Κουλίδης, Συμεωνίδης, Σερσέμης (87΄Τζέλλα), Γιόνδης, Ιωαννίδης (89΄Φράγκος) Αμαραντίδης