Η προέλαση του Ιάλυσου

Τη μοναξιά της πρώτης θέσης του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής απολαμβάνει ο Ιάλυσος μετά την εύκολη νίκη που πήρε επί του ΠΑΟ Κρουσώνα με 3-0.

Το συγκρότημα του Πέτρου Μίχου μπήκε από τα πρώτα λεπτά δυνατά επιβάλλοντας το ρυθμό του. Στο 20′ η πίεση του Ιάλυσου μεταφράστηκε σε γκολ όταν ο Αθανασίου με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Στην επανάληψη ο ΠΑΟ Κρουσώνα πίεσε τους νεοφώτισους όμως στο 81′ οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους χάρις σε γκολ του Λιόση. Το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα από τα Δωδεκάνησα έβαλε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χατζηκοσμάς με σουτ.
ΙΑΛΥΣΟΣ: Λουτριώτης, Λιόσης, Καρπαθάκης (65′ Χατζηκοσμάς), Αθανασίου, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης, Κοκκίνης, Σπάρταλης, Μαθιός (85′ Πλύγκος), Κοιλιάρας (90+2 Σαββούλης)
ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ: Χωραφάκης, Τσογανταρίδης, Σκούφος, Κανδυλάκης, Καρυπίδης, Καλεμάης (55′ ), Μανιαδάκης, Σούρσος (88′ Σταυρακάκης), Πήλιος, Ανωγειαάκης, Σαβελίδης (90′ Νυστικάκης)