Είναι ανεβασμένος, στα σύννεφα πετάει!

Ο Πανιώνιος επικράτησε 2-1 του Πλατανιά στη Νέα Σμύρνη και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Super League.

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους «Πάνθηρες», καθώς στο 8ο λεπτό, στην πρώτη… επίσκεψη στα καρέ του Σωτηρίου, ο Καραμάνος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Στο 51ο λεπτό ο Ιτούα ισοφάρισε από κόρνερ του Μιλούνοβιτς. Ο Πανιώνιος ανέβασε, όμως, στροφές και κατάφερε να πάρει το τρίποντο στο 80′ με πλασέ του Ανσαριφάρντ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μπουμάλ, Βιγιάλμπα (61′ Μασούρας), Μπακασέτας (73′ Ανσαριφάλντ), Καραμάνος (86′ Μητρόπουλος).
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Σωτηρίου, Κουλιμαλί, Μπανανά, Ιτούα (79′ Άλκης), Βάντερσον, Γκνιάτιτς (30′ Μουνάφο), Μενδρινός, Μιλούνοβιτς, Γουνδουλάκης, Ανγκούλο, Γιακουμάκης (69′ Ντινας)