Σάρωσαν τον Εργοτέλη τα κορίτσια του ΠΑΟΚ

Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο, η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ σάρωσε με 6-0 τον Εργοτέλη και πέτυχε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες.

Στο 12´ απο σέντρα της Παντελιάδου, η Μάρκου εξ επαφής άνοιξε το σκορ. Επτά λεπτά αργότερα, μετά απο έξοχη ομαδική ανάπτυξη, η Παντελιάδου σε κενή εστία έγραψε το 2-0. Στο 21′, η Ντιμιτρίγεβιτς πάσαρε στη Δημητρίου η οποία απο κοντά πέτυχε το 3-0. Στο 57′ η Παντελιάδου σε μια επίδειξη τεχνικής και πείσματος ταυτόχρονα σημείωσε το 4-0. Τρία λεπτά μετά η αρχηγός του Δικεφάλου σημάδεψε το δεξί δοκάρι της κρητικής εστίας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στο 70′ από εκπληκτική ασίστ της Γιάννου, η Παντελιάδου έκανε το 5-0. Οκτώ λεπτά πριν τη λήξη του ματς, η Γεωργίου με δυνατό σουτ, ύστερα από εξαιρετική πάσα της Γιάννου, διαμόρφωσε το 6-0.

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας).

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Μουρατίδου (62′ Γιάννου), Χατζηγιαννίδου, Δημητρίου, Γεωργίου, Κακαμπούκη, Μάρκου (46′ Σακελλάρη), Γκάτσου, Παντελιάδου, Βλασιάδου (78′ Τσακίρη), Ντιμιτρίγεβιτς.