Επεισοδιακό τρίποντο για την Καλαμάτα

Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε η Καλαμάτα κόντρα στον Κανάρη Χίου με 2-1 και μείωσε την απόσταση από τη ζώνη παραμονής στον ένα βαθμό.

Το ματς στιγματίστηκε από τα επεισόδια που έγιναν μετά το γκολ του Μανουσάκη στο 59′ με το οποίο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Στο 61′ υπήρξε μεγάλη ένταση ανάμεσα στους φιλάθλους της Καλαμάτας και στον πάγκο του Κανάρη, ενώ κάποιοι πετούσαν καρέκλες στην αποστολή των νησιωτών. Το ματς διεκόπη για δέκα λεπτά και οι παίκτες της «Μαύρης Θύελλας» ζητούσαν από τον κόσμο να ηρεμήσει. Οι τόνοι έπεσαν και η αναμέτρηση συνεχίστηκε κανονικά με τον Σαμπάνη να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 78′, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Ραχήμ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Κεμάλι, Τσόπελας, Κεσμερίδης, Ρήγας, Μανουσάκης, Τορεζάνι, Όττα, Ραχήμ , Καλαντζής.
ΚΑΝΑΡΗΣ: Κωττάκης, Αγριμάκης, Τσιούμας, Γρίγος, Χριστόπουλος, Παυλάκης, Λέσι, Χριστούλης, Σαμπάνης, Ντάμπρος, Σελαλά.