Όλα… μηδέν στην Τρίπολη

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός με αποτέλεσμα να μείνει στο 0-0 με αντίπαλο τον Αστέρα στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Σε ένα ματς όπου ο Παναθηναϊκός παρατάχθηκε χωρίς τους Μπεργκ και Αμπέντ, λόγω καρτών, αλλά και με διάθεση για δοκιμές από τον Στραματσόνι για ακόμα μια φορά, οι «πράσινοι» έδειξαν πολύ λίγα πράγματα στην Τρίπολη. Η εικόνα του «τριφυλλιού» ήταν κακή, με λίγους παίκτες να έχουν… διασωθεί. Για πρώτη φορά μετά από πολλά ματς, ο Ζέκα ήταν «πεσμένος» κι αυτό κόστισε στον Παναθηναϊκό που δεν είχε σωστή δημιουργία στα χαφ, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Βιγιαφάνιες ο οποίος έχασε και τη μεγαλύτερη ευκαιρία των «πράσινων» στο ματς. Η είσοδος των Λέτο, Μπουμάλ στο δεύτερο ημίχρονο έφερε μια «φρεσκάδα» αλλά όχι και αποτέλεσμα, ενώ ο Μολέδο κράτησε «όρθια» την ομάδα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης με τις παρεμβάσεις του στην άμυνα. Σωτήρια η επέμβαση του Τελάντερ πάνω στη γραμμή, σε τραγικό λάθος του Στιλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το μοναδικό… θετικό για τον Παναθηναϊκό είναι πως με την ισοπαλία αυτή δεν διαφοροποιήθηκε η κατάσταση στην ειδική βαθμολογία των πλέι-οφ. Οι «πράσινοι» δεν χάνουν βαθμό, αφού δεν ηττήθηκαν, από τη στιγμή που νίκησαν ΑΕΚ και ΠΑΟΚ. Το μόνο σίγουρο, πάντως, είναι πως ο «Στράμα» έχει αρκετή δουλειά να κάνει ακόμα, αν δεν θέλει η ομάδα του να έχει ξανά την άθλια εικόνα που παρουσίασε στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού στην Τρίπολη…

Διαβάστε περισσότερα: onsports.gr