Γιώργος Κούτσης: «Δεν εξαρτάται από εμάς»

Ο Γιώργος Κούτσης μετά την εντός έδρας ήττα (1-0) από τον Παναιγιάλειο παραδέχτηκε ότι το έργο του Φωκικού δυσκόλεψε αρκετά, σχολιάζοντας ότι η υπόθεση των πλέι οφ δεν περνάει πλέον από τα χέρια τους.

Στο μεταξύ στάθηκε στο άκαρπο δεύτερο ημίχρονο ενώ συνεχάρη τον αντίπαλο για τη δίκαιη νίκη.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου: «Συγχαρητήρια στον Παναιγιάλειο. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε, μετά ο Παναιγιάλειος ισορρόπησε. Στο δεύτερο δεν μπήκαμε καθόλου. Ο Παναιγιάλειος ήταν πολύ καλύτερος, μερικά παιδιά βρέθηκαν σε κακή μέρα… Αλλάξαμε πράγματα, θέσεις αλλά δεν ήμασταν καθόλου ανταγωνιστικοί και κάναμε πολλά αβίαστα λάθη. Είναι το χειρότερο ημίχρονο που έχω δει όσο είμαι εδώ.

Θα συνεχίσουμε την προσπάθεια. Είμαστε υποχρεωμένοι να διεκδικήσουμε όσες πιθανότητες μας έχουν απομείνει. Έχουμε μείνει πίσω. Αν νικήσουμε σε όλα τα ματς τι να πω… δεν εξαρτάται από εμάς».

Για τον τραυματισμό του Άλλα δήλωσε: «Είχε πυρετό δέχτηκε και ένα χτύπημα και ζήτησε αλλαγή. Θεωρώ ότι δεν είναι κάτι σοβαρό»